čtvrtek 17. května 2012

Sváteční úterý

Na druhé sváteční úterý jsme se celkem neplánovaně ocitli až na Slovensku. Věřím, že kdybychom výlet plánovali víc dopředu, určitě by se něco semlelo a nedopadlo by to tak příjemně.
Taťka pracuje ve Starém Hrozenkově a už delší dobu jsme se chystali, že se se za ním podíváme. Jednak abychom viděli, kde tráví většinu týdne a pak nás také lákal pohled na Bílé Karpaty.
Přijeli jsme v pondělí večer, stihli jsme se podívat na kopec nad Hrozenkovem, ze kterého jsme viděli na Slovensko a vůbec to byl krásný pohled na kopečky a údolíčka okolo poseté pampeliškami a trsy petrklíčů.
Ráno jsme se vydali kousek za hranice na zříceninu Beckov. Podle internetu měla být zrekonstruovaná, ale zřejme rekonstrukce neprobíhala podle plánu, tak měli zavřeno, škoda. Prošli jsme se aspoň po okolí a pokračovali do Trenčína. Moje původní představa byla, že se dojdeme podívat k zámku a pak zpátky, měli jsme s sebou Berníka a já mylně předpokládala, že psi do zámku nesmí. Pán u pokladny mi řekl, ať si ho vezmu do náruče a že můžeme klidně na prohlídku i s ním. A tak Berník absolvoval nejen výlet do zahraničí, ale i prohlídku zámku.
Musím říct, že to bylo moc příjemné. Počasí vyšlo, my byli spokojení, tak si jen přeji, aby takových vydařených výletů bylo víc :-)

Zřícenina Beckov

Zřícenina Beckov

Trenčín


Žádné komentáře:

Okomentovat